Sörenstamová letos skončí

Letošní rok bude poslední v kariéře Anniky Sörenstamové. Fenomenální Švédka po sezóně končí.

Přelomovou zprávu oznámila 37letá Sörenstamová před turnajem Sybase Open v New Jersey. Nejlepší golfistka posledního desetiletí, zasnoubená s Mikem McGeem, synem bývalého hráče z PGA Tour, směřuje ke druhému manželství a chce založit rodinu.

„Jsem hrdá na to, čeho jsem dosáhla. I když už nebudu hrát soutěžní golf, zůstanu s touto hrou hluboce spojena,“ řekla Švédka, která vyhrála 72 profesionálních turnajů (Tiger Woods 64), z toho 10 majorů (Tiger 13). Na turnajích vydělala přes 22 miliónů dolarů (Tiger přes 81 miliónů). Hrající redaktorka Golf Digest rovněž provozuje vlastní akademii na Floridě, kde žije, a také se věnuje architektuře hřišť. Roku 2003 byla uvedena do Světové síně slávy.

Nadvláda skončila s nástupem Ochoaové

Přestože Sörenstamová minulý týden vyhrála třetí turnaj LPGA Tour v letošní sezóně, její nadvláda skončila s nástupem současné světové jedničky Loreny Ochoaové z Mexika (v neděli ji Sörenstamová na Michelob Ultra Open porazila) a také s loňským zraněním zad. V minulé sezoně zůstala poprvé po dvanácti letech bez vítězství.

Annika jako jediná žena zahrála 59 ran na oficiálním turnaji LPGA Tour. Proslula také před pěti lety startem mezi muži na turnaji Colonial v rámci PGA Tour, kde však neprošla cutem. Mezi ženami je třetí v počtu turnajových titulů (Kathy Whitworthová vyhrála 88krát a Micky Wrightová 82krát). V majorech jí chybí pět titulů k rekordu Patty Bergové.