Rubriky:

Golf

Co znamená Tigerova absence

20. června 2008 08:01

Po zbytek roku 2008 se golf musí obejít bez zraněného Tigera Woodse. Co to vlastně bude znamenat?

Ztráty

Jednoznačně převažují. Lze čekat pokles sledovanosti televizních přenosů. Turnaje v posledních pěti letech, kdy Tiger skončil v top 5, měly v průměru o 29 pro­cent vyšší sledovanost než ty, kde nebyl ve hře. Loni vykázaly turnaje s Woodsem o 58 procent vyšší sledovanost než bez něj. To se také odrazí v nižším zájmu inzerentů. Méně se prodá i holí a oblečení značky, která světovou jedničku vybavuje. Stýskat si budou rovněž sponzoři turnajů PGA Tour, která vzhledem k recesi americké ekonomiky beztak čelí těžké době. Woodsův sponzor Buick už musel zrušit soutěž, kde výhrou byla hra s Woodsem v roli caddieho.

Zisky

Golf se vrací do doby před Tigerem Woodsem, kdy turnaje mohl teoreticky vyhrát téměř kdokoli. V tomto smyslu budou zajímavé především zbývající majory, British Open a PGA Championship, kde ti, kdo dosud sledovali Woodsova záda, pocítí najednou šanci. Získat může i tým USA v Ryder Cupu, kde se Woodsovi nikdy příliš nedařilo (jeho 13 proher je druhé nejhorší číslo z amerických účastí) a kde se tým, kapitán ani spo­luhráči neuměli vyrovnat s gloriolou světové jedničky.

Otazníky

Tím největším zůstává samotné zranění a jeho vážnost. Podle lékařů je dlouhodobá prognóza v Tigerově případě „vynikající“, ale může to být opět jen klamání a chlácholení, tak jako v celém případu. Kromě hráče a lékařů zřejmě nikdo nezná pravý stav věci.

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf