Ve Františkových Lázních vyhrál Meitinger

Vítězem turnaje Bohemia Franzensbad Classic se stal německý profesionál Nicolas Meitinger.

Na hřišti Golf Resortu Františkovy Lázně se v posledním flightu rozpoutal lítý boj, ze kterého překvapivě odpadl favorizovaný Němec Marcel Haremza 71–68–76 (-4). Vítězem se stal jeho krajan Nicolas Meitinger 72–67–68 (-12), druhý skončil Angličan James Ruth 68–72–69 (-10).

Nejlepší z českých hráčů skončil amatér Marek Nový 72–78–71 (+2), který obsadil optimismus budící 28. příčku. Další amatér Jakub Stanislav předvedl 73–79–74 (+7) a umístil se na samostatném 41. místě.

Robert Schovánek před finálovým kolem avizoval agresivní hru a s nadsázkou i útok na rekord hřiště. Slib útočné hry splnil do puntíku (v jeho kartě najdete jen několik parů), ale po výkonu 78–75–81 (+15) obsadil poslední 49. pozici.