České golfistky skončily na MS osmadvacáté, vyhrály Švédky

ADELAIDE

Osmadvacáté místo obsadily české golfistky na světovém šampionátu amatérských družstev v australském Adeialde. Trojice Klára Spilková, Kateřina Růžičková a Veronika Holišová zvládla výborně závěr turnaje a po šestém nejlepším výsledku dne se posunula o pět míst výše. Titul vybojovaly suverénní Švédky Caroline Hedwallová, Anna Nordqvistová a Pernilla Lindbergová před Španělskem a USA.

"Sobotní kolo dokazuje potenciál celého týmu a také to, že český golf jde kupředu," komentoval výsledek finálového kola trenér reprezentace Keith Williams. "První tři dny byly zklamáním, ale minus pět ve čtvrtém kole ukazuje, že naše hráčky mohou hrát jako ty nejlepší týmy na světě," dodal.

Nejlepší z českých hráček Spilková skončila v individuálním hodnocení na 51. místě. "Konečně jsem prolomila smůlu," radovala se z výkonu 70 ran. Předtím zahrála nejlépe 78. "Hřiště je tu dlouhé a úzké a navíc, jde o mistrovství světa, proto jsem s výsledkem moc spokojená," dodala. Růžižková obsadila 57. pozici a Holišová byla 109.