Juhaniakovi chyběly dvě rány

Pouhé dvě rány nakonec chyběly Janu Juhaniakovi v portugalském Algarve k postupu do druhé fáze kvalifikační školy na European Senior Tour.

Juhaniak zahrál 76 a 77 ran a s celkovým skóre +9 se dělil o 38. místo na Quinta de Cima, v jednom ze dvou kvalifikačních turnajů první fáze,odkud prošlo 31 hráčů, nejvýše se skóre +7. Nejlepší byl Jihoafričan Williams s –5.

Juhaniakův výs­ledek by přitom přesně stačil k postupu z druhého turnaje v Pinheros Altos Golf Clubu, odkud rovněž prošlo 31 golfistů. Tedy bylo vítězné skóre –2, jež zahrál Kanaďan Gunn. Přesně na hranici postupu prošel odsud dál Victor García, otec Sergia.

„Dnes ne a ne trefit fairway a dat par. Snaha byla veliká, ale nic z toho,“ komentoval Juhaniak své druhé kolo pro Golf Digest C&S.„Hřiště bylo dost těžké. Už v prvním kole jsem byl po drajvech pořád někde v písku nebo v roughu,“ dodal nejlepší český senior.