Rubriky:

Golf

Známá jména se vracejí

18. listopadu 2008 21:52

Martyrium 108 jamek odehraných během šesti dnů je u konce a PGA European Tour zná jména 32 postupujících z kvalifikační školy. Kdo předvedl nejlepší golf?

Na PGA Golf de Catalunya u Barcelony vyhrál o čtyři rány Švéd Oskar Henningson s výsledkem –21 (66–66–65–74–69–69) a s postupem na European Tour 2009 získal prémii 15 tisíc liber (18 595,50 eur). Henningson je první vítěz v historii, který prošel všemi třemi fázemi kvalifikace.

Do první evropské ligy se vracejí známá jména: Švéd Joakim Haeggman (-15) a Skot Andrew Coltart (-10) hráli dokonce Ryder Cup a Coltart se letos ukázal také v Česku na Ypsilon Golf Challenge – tam neprošel cutem.

Z hráčů, kteří byli vidět v srpnu u Liberce, postoupili také Francouz Anthony Snobeck či Paraguayec Marco Ruiz. Mezi smolaře, kterým utekl postup (do –6) o jednu ránu, patřil Němec Dennis Küpper, který hrál letos EPD Tour na Nové Americe a loni na Ypsilonce…


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.