Rubriky:

Golf

Čína je dražší a dražší

7. prosince 2008 17:33

Jedním z nejdražších míst na Zemi pro golf je Čína. Podle poslední studie KPMG předčila tato země v nákladech na golf i Střední východ. Zahrát si golf v Číně je pěkně drahé. Funguje tam sice kolem 300 hřišť, z nichž víc než polovina byla otevřena po roce 2000, a golf hraje kolem 300 tisíc lidí, ale klubová členství a green fee dosahují obřích výšin.

Průměrný vstupní poplatek do klubu činí 53 000 amerických dolarů, v přepočtu přes milion korun. To je čtyřikrát víc, než vykazují evropské země s nejvyššími vstupními poplatky, Španělsko a Švýcarsko.

Desetina čínských klubů vyžaduje za vstupní poplatek víc než sto tisíc dolarů. Výše poplatků se přitom ve stejném klubu liší, podle „hodnoty“, kterou člen může klubu přinést.

A co víc, průměrné čínské green fee na víkendových 18 jamek stojí 161 dolarů, což převyšuje i průměr v Dubaji (152 dolarů). Členy klubů v Číně jsou v 87 procentech muži. A další ohromující údaj: na průměrné hřiště s 18 jamkami připadá 258 zaměstnanců klubu, což je desetkrát víc, než vykazuje západní Evropa.

Na snímku je největší čínský i světový areál pro golf v Mission Hills


Časová osa: Golf

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.