Rubriky:

Golf

Golfový talent z Japonska dostal pozvánku na US Masters

23. ledna 2009 18:34 - LOS ANGELES

Golfového US Masters se v dubnu zúčastní teprve sedmnáctiletý japonský talent Rjo Išikawa. Umožní mu to speciální pozvání, jež obdržel od pořadatelů. Stane se tak druhým nejmladším hráčem, který se kdy prestižního turnaje zúčastnil.

Rekordmanem je od roku 1952 Američan Tommy Jacobs, který elitní turnaj hrál měsíc po 17. narozeninách. Išikawovi bude v době úvodního podniku kategorie major v sezóně 17 a šest měsíců.

"Volali mi v noci. Všechno bylo v angličtině a dobře jsme nerozuměl. Ale slyšel jsem 'Masters' a 'pozvání' a pak už jsem věděl, o co jde," radoval se japonský mladík na tiskové konferenci v Tokiu. "Vždy jsme snil o tom hrát na Masters. Je to fantazie. Sledoval jsem to zatím jen v televizi, teď u toho přímo budu. Budu se snažit nebýt nervózní," řekl.

Japonec přezdívaný "Stydlivý princ" je vycházející hvězdou světového golfu a ve své zemi se těší velké popularitě. Na začátku ledna pomohl výběru Asie porazit Evropu v takzvané Royal Trophy. V únoru by měl debutovat na okruhu PGA Tour při turnaji Northern Trust Open v Pacific Palisades v Kalifornii.

Išikawa je od loňska profesionálem a v prvním roce kariéry se stal nejmladším hráčem, který vydělal na domácí tour 100 miliónů jenů (24,5 miliónu korun). V seriálu se stal už před časem rekordmanem, když dokázal jako patnáctiletý vyhrát turnaj. Předchozí maximum přitom držel slavný Španěl Seve Ballesteros, který v roce 1977 vyhrál Japan Open ve dvaceti letech.

ČTK

Zrušit