Úvodní turnaj Czech PGA vyhrál po dlouhém rozstřelu Kořínek

Hluboká nad Vltavou

Aleš Kořínek vyhrál v Hluboké nad Vltavou po dlouhém rozstřelu jednokolový golfový turnaj Czech Classic Open, kterým byl po koronavirové pauze zahájen seriál Czech PGA Tour. Kořínek uspěl v rozstřelu tří hráčů a o prvenství rozhodl na šesté dodatečné jamce.

Ilustrační foto.

Soutěžní kolo pozdější vítěz obešel na 68 ran a dělil se o vedení se Stanislavem Matušem a francouzským účastníkem Challenge Tour Julienem Brunem. Všichni absolvovali další čtyři jamky, než odpadl Matuš, a o dvě jamky později byl znám vítěz a majitel vítězné prémie 30 000 korun z celkově dotace 120 000.

"Jsem rád za vítězství, ale také že jsem přetlačil takového skvělého hráče," řekl serveru golf.cz Kořínek po triumfu nad Brunem, který v minulém týdnu vyhrál první profesionální akci na českém území po nucené přestávce, Gasco Open v Lázních Bohdaneč.

Domácí profesionální série Moneta Czech PGA Tour bude pokračovat 26. června v kácovském Panorama Golf Resortu.

Golfový jednokolový turnaj Czech Classic Open seriálu Moneta Czech PGA Tour v Hluboké nad Vltavou: