Thajský golfista zahrál v Indii rekord - 32 úderů pod par

GURGAON

Nový světový rekord vytvořil thajský golfista Čapčai Nirat na turnaji v indickém Gurgaonu, který vyhrál s výsledkem 32 úderů pod par. Pětadvacetiletý hráč překonal na 72 jamkách o jednu ránu dosavadního rekordmana Ernieho Else. Jihoafrická hvězda dosáhla v roce 2003 v Kapalua na Havaji bilance 32 ran pod par.

Els držel také rekord asijského okruhu z turnaje v Perthu, který Nirat vylepšil dokonce o tři rány. Thajskému golfistovi skvěle vyšla první polovina soutěže, v níž na hřišti dlouhém 6467 metrů zahrál vždy 62 úderů. Ve třetím kole potřeboval 65 ran a dnes si ještě o dva údery pohoršil, přesto se zapsal do historie.

"Mým cílem bylo vyhrát, rekord mě příliš nezajímal, ale bylo to fajn," uvedl Nirat, který získal za své třetí vítězství v kariéře prémii 300 tisíc dolarů. Turnaj vyhrál s náskokem 11 ran před druhým Australanem Richardem Moirem.