Russian Open v ohrožení

25. března 2009 11:05

Osud letošního turnaje PGA European Tour v Rusku je ve hvězdách. Mělo se hrát týden po Czech Golf Open, ale turnaj bude podle organizátorů zřejmě zrušen.

Agentura Reuters uvedla, že Russian Open v Moskvě je letos v ohrožení kvůli globální finanční krizi, což potvrdil i ředitel turnaje, Nizozemec Hanes Koeleman. „Momentálně to vypadá, že letos turnaj zrušíme a vrátíme se v roce 2010,“ řekl Koeleman.

Ředitel přiznal, že pro turnajový rozpočet má zajištěn 1 milion eur, ale dalších 1,5 miliónu chybí. Letos bylo plánem 2 milióny eur na prize money a celkové náklady ve výši 3,2 miliónu eur.

„Rozpočet jsme vlivem krize snížili na 2,5 miliónu, ale pokud do dubna neseženeme sponzora, nebudeme moci turnaj uspořádat,“ dodal Koeleman.

O Russian Open, které se mělo hrát od 6. do 9. srpna, navíc není ani zmínka v kalendáři na oficiální webové stránce PGA European Tour.


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.