Rubriky:

Golf

Co se děje u profesionálů?

23. dubna 2009 16:01

Světový golf má nového profesionála, smutného veterána utěšoval americký exprezident a jiné legendy vstupují na neznámou půdu. Čtěte novinky ze zákulisí.

Hned poté, co jako loňský amatérský šampion USA odehrál Masters, přestoupil Danny Lee k profesionálům. Osmnáctiletý Novozélanďan korejského původu bude s novým statusem debutovat ode dneška na turnaji PGA Tour v New Orleans. Na European Tour už však coby amatér stačil letos v únoru jako nejmladší v historii vyhrát – Johnnie Walker Classic.

Prohrál na Masters, ale nikoli u fanoušků. Kenny Perry nestačil ani počítat, kolik lidí mu poslalo vzkazy útěchy poté, co nadějné finále majoru nedotáhl do vítězného konce. Osmačtyřicetiletému Američanovi zavolali mj. Phil Mickelson, Greg Norman (na Masters třikrát druhý), Scott Hoch a také bývalý americký prezident, George Walker Bush.

Krátce po svých padesátinách absolvuje Tom Lehman premiéru na Champions Tour. Američana tento týden čeká turnaj v Savannah v Georgii. Na European Tour do Koreje se zase vydal Fred Couples. Vítěz Masters 1992 hraje mimo Spojené státy jen výjimečně, ale sponzorské pozvánce na Ballantine´s Championship se startovným nešlo odolat.

Zrušit