Rubriky:

Golf

Česká PGA s Pilsner Urquell

24. dubna 2009 17:15

Pilsner Urquell Czech PGA Tour je název profesionální série, která začíná o posledním dubnovém víkendu ve Mstěticích. Golf Prague Open se má na co těšit.

Na nejlepší české profesionály čeká letos seriál nejméně deseti turnajů, což je rekord, a to i díky silné podpoře ze strany nového generálního partnera celé tour, značky Pilsner Urquell.

Zatímco v předchozích letech se ve startovním poli objevovalo kolem padesáti hráčů, ve Mstěticích má hrát 91 účastníků, z toho 87 profesionálů a 4 amatéři, kteří dostali divokou kartu od ČGF. Účastníci se rekrutují z několika evropských zemí, mj. z Německa, Švédska, Rakouska nebo Maďarska a dokonce i z USA.

Mezi ostřílenými hráči Czech PGA Tour ve Mstěticích nebudou chybět Jiří Němeček, Petr Nič, Ondřej Lébl, Petr Skopový, Petr Mrůzek, Lukáš Lizánek nebo Jiří Janda.

Startuje také Zuzana Mašínová, hráčka Ladies European Tour, hrající redaktorka Golf Digest C&S.

Hřiště ve Mstěticích má par 72 a délku 6 201 metrů z bílých odpališť.

Turnaj začíná v sobotu 25. dubna v 8.30, a to Pro-Am na 18 jamek. V neděli a v pondělí startují profesionálové ve dvoukolovém turnaji od 7 hodin. Hraje se o celkovou dotaci 300 000 korun, v neděli je na jamce číslo 12 vložená soutěž hole-in-one o vůz Audi Q5.

Přehled sezony Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2009 najdete v sekci Tiskové zprávy a dokumenty

Zrušit