Kelly králem New Orleans

Téměř po sedmi letech se teprve třetího vítězství na PGA Tour dočkal Jerry Kelly. Dvaačtyřicetiletý Američan vyhrál o ránu v New Orleans.

Golf na TPC Louisiana byl napínavý do poslední jamky. Kelly, který po sobotě vedl o tři rány, ale v průběhu finále naopak tři ztrácel, šel na osmnáctku opět s nákokem, tentokrát jednoho úderu na spoluhráče Steva Marina.

Ten se vrátil do hry o titul eaglem na čtyřparové šestnáctce. Na závěrečném pětiparu ale zahrál bogey, a tak Kellymu stačil k výhře par a celkových –14 (68–66–69–71).

druhé místo se podělili Rory Sabbatini, Charlie Wi a Charles Howell III, který ve finále po šesti birdie vedl o dvě rány, ale dvěma bogey na jamkách 15 a 17 prvenství ztratil.

Kelly vyhrál své jediné dva turnaje na PGA Tour v roce 2002 – Sony Open a Western Open. Jinak ale patří ke stálicím tour, loni na ní skončil podeváté v řadě mezi top 60 v pořadí výdělků.

Alex Čejka s +8 po dvou kolech neprošel cutem. O víkendu nehrál ani obhájce titulu Andres Romero. Argentinec byl diskvalifikován, protože po druhém kole měl ve skórkartě zapsán špatný výsledek na 18. jamce – pět místo šesti ran.