Golfový Ryder Cup se bude podle ESPN hrát až v příštím roce

8. července 2020 07:20 - New York

Golfový Ryder Cup byl kvůli pandemii koronaviru odložen na příští rok. Změnu termínu dnes oznámili pořadatelé turnaje. Duel mezi evropskými a americkými hráči se měl na hřišti Whistling Straits v americkém Wisconsinu uskutečnit na konci září. V roce 2021 se bude hrát v podobném období, od 24. do 26. září.

 

Twitter@PGATOUR

Za poslední dvě desetiletí byl Ryder Cup odložen už podruhé. Poprvé se přesunul z tradičních lichých let do sudých v roce 2001 po teroristických útocích z 11. září.

Podle pořadatelů není možné zaručit, že by se turnaje ve Wisconsinu mohli zúčastnit diváci. "Fanoušci, kteří podporují americký i evropský tým, jsou tím, co dělá z Ryder Cupu tak jedinečnou a podmanivou akci. Hrát bez nich nebyla reálná možnost," uvedl výkonný ředitel americké PGA Seth Waugh.

Stejný osud podle stanice ESPN stihne rovněž nejbližší ročník Prezidentského poháru, v němž se golfisté z USA utkávají s mezinárodním výběrem bez Evropanů. Ten se v Quail Hollow v Severní Karolíně odehraje až v roce 2022 a o rok se poté posune i další Ryder Cup, který měl za dva roky hostit Řím.

Pro odložení letošního ročníku Ryder Cupu se už dříve vyslovili někteří přední golfisté. Angličan Paul Casey to vysvětlil nabitou termínovou listinou, prvnímu muži světového žebříčku Rorymu McIlroyovi se zase nelíbila myšlenka na odehrání prestižního duelu bez fanoušků.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.