Golfový Ryder Cup se bude podle ESPN hrát až v příštím roce

8. července 2020 07:20 - New York

Golfový Ryder Cup byl kvůli pandemii koronaviru odložen na příští rok. Změnu termínu dnes oznámili pořadatelé turnaje. Duel mezi evropskými a americkými hráči se měl na hřišti Whistling Straits v americkém Wisconsinu uskutečnit na konci září. V roce 2021 se bude hrát v podobném období, od 24. do 26. září.

 

Twitter@PGATOUR

Za poslední dvě desetiletí byl Ryder Cup odložen už podruhé. Poprvé se přesunul z tradičních lichých let do sudých v roce 2001 po teroristických útocích z 11. září.

Podle pořadatelů není možné zaručit, že by se turnaje ve Wisconsinu mohli zúčastnit diváci. "Fanoušci, kteří podporují americký i evropský tým, jsou tím, co dělá z Ryder Cupu tak jedinečnou a podmanivou akci. Hrát bez nich nebyla reálná možnost," uvedl výkonný ředitel americké PGA Seth Waugh.

Stejný osud podle stanice ESPN stihne rovněž nejbližší ročník Prezidentského poháru, v němž se golfisté z USA utkávají s mezinárodním výběrem bez Evropanů. Ten se v Quail Hollow v Severní Karolíně odehraje až v roce 2022 a o rok se poté posune i další Ryder Cup, který měl za dva roky hostit Řím.

Pro odložení letošního ročníku Ryder Cupu se už dříve vyslovili někteří přední golfisté. Angličan Paul Casey to vysvětlil nabitou termínovou listinou, prvnímu muži světového žebříčku Rorymu McIlroyovi se zase nelíbila myšlenka na odehrání prestižního duelu bez fanoušků.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.