Spilková dobyla Evropu

Skvělý úspěch pro český amatérský golf vybojovala čtrnáctiletá Klára Spilková, když získala titul Mezinárodní dorostenecké mistryně Německa. A to nebylo vše.

Titul Mezinárodní mistryně Německa pro rok 2009 získala česká amatérka Klára Spilková (-11, 69–67–69). Na hřišti Golf Club St. Leon-Rot rozstřílela zbytek startovního pole a druhé domácí Victorii Scherer nadělila sedm úderů. Třetí navíc skončila Kateřina Růžičková (-2), Karolína Vlčková neprošla cutem.

Koncem dubna Spilková obsadila druhé místo na jamkovém juniorském šampionátu Francie. Evropský golf tedy musí nyní počítat s českým talentem. Profil nejlepší české hráčky současnosti si lze přečíst v květnovém Golf Digest C&S nebo na www.golfdigest.cz v rubrice Ženy.

V kategorii mužů v Německu skončil David Procházka na 21. místě (+2), Jiří Korda obsadil 25. příčku (+3) a Filip Mrůzek a Martin Příhoda neprošli cutem.