Jessica po rozstřelu druhá

Jessica Korda zaznamenala další velký úspěch své kariéry, která se už ubírá pod americkou vlajkou. Na Rolex Girls Junior Championship skončila druhá.

Osmnáctý ročník majoru Americké juniorské golfové asociace se konal v kalifornském Rancho Santa Fe, kde mj. bydlí Phil Mickelson. Turnaj, který v minulosti vyhrály např. Paula Creamer, Julieta Granada nebo Morgan Pressel, měl dramatický závěr.

Vyrovnaný golf rozhodovalo až play off, do něhož šly na výsledku +2 Jessica Korda (73–76–69) a Kimberly Kim (73–72–73). Na první jamce rozstřelu, pětiparu, zahrála Havajanka par, zatímco Jessica měla bogey.

Vynikající výsledek hráčky české krve je podtržen finálovým výkonem 3 pod par: ze 76 golfistek se na skóre začínající šestkou dostaly za celý turnaj jen tři, a to shodně ve finále. A jednou z nich byla právě Korda, která na druhé devítce zahrála čtyři birdie.

Obhájkyně titulu Victoria Tanco skončila čtyři údery od vítězství, na děleném sedmém místě.