Živě

Golfoví fanoušci se až do září na turnaje PGA Tour nevrátí

13. července 2020 21:35 - New York

Golfová série PGA Tour dokončí sezonu bez diváků. O tom, že kvůli pandemii koronaviru nepustí do areálů fanoušky, dnes informovali i pořadatelé tří závěrečných turnajů sezony 2019/20 v Nortonu, Olympia Fields a Atlantě. Tam seriál 7. září vyvrcholí.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

"Naší prioritou zůstává zdraví a bezpečnost všech," uvedl v tiskovém prohlášení Andy Pazder, který má v PGA Tour na starosti sportovní stránku.

Kvůli koronaviru se golf v zámoří nehrál tři měsíce. PGA Tour se znovu rozjela v polovině června turnajem ve Fort Worthu, diváci však neměli na hřiště přístup.

Dramatický závěr golfového Workday Charity Open ovládl Morikawa

Prvním turnajem s fanoušky měl být v závěru tohoto týdne Memorial Tournament v Dublinu v Ohiu. Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci ale vedení seriálu tento plán po dohodě s organizátory akce zrušilo.

Otázkou zůstává účast diváků na podzimních majorech US Open a Masters, které PGA Tour neřídí. Srpnový PGA Championship bude každopádně bez fanoušků.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.