Nový druhý v Hazlově

Svého nejlepšího výsledku první sezony mezi profesionály dosáhl Marek Nový. Na EPD Tour v Hazlově skončil hrající redaktor Golf Digest C&S na děleném druhém místě.

Ve Františkových Lázních neměl nikdo na Florise De Vriese. Nizozemec vyhrál o devět ran, když si nejlepší golf schoval na finále: 67 ran (-5) si zapsal i díky tomu, že na pětiparových jamkách číslo 1 a 7 zahrál eagle!

Marek Nový, který před finále ztrácel dvě rány na De Vriese a dalšího Nizozemce Richarda Kinda, začal i skončil kolo s birdie. Mezitím měl ještě jedno birdie, ale také dvě bogey a jedno double bogey, po topnutém chipu na tříparové desítce.

Druhé místo v třetí evropské lize je nejlepším výsledkem Nového v krátké profesionální kariéře a druhým letošním umístěním v top 10 na EPD Tour.

O devátou příčku se podělil Jakub Kučera. Ten rovněž začal birdie, ale na čtyřparové sedmičce zahrál triple bogey. Kolo však zakončil skvělým eaglem na poslední jamce.

Výsledky Bohemia Franzensbad Classic (par 73): 1. De Vries (Niz.) –10 (72–70–67), 2. Nový –1 (69–75–74) a Kind (Niz.) –1 (69–73–76), 4. Jackson (Angl.) +1 (73–77–70) a Lowe (Angl.) +1 (72–75–73)… 9. Kučera +4 (74–73–76), 30. Schovánek +15 (80–81–73), 41. Zedníček +22 (77–84–80), 42. Tintěra +23 (76–80–86).