Rubriky:

Golf

Tiger: Nikoho nepřemlouvám

6. července 2009 11:22

Už podruhé letos vyhrál Tiger Woods turnaj PGA Tour jen pár hodin poté, co na tenisovém grandslamu triumfoval jeho kamarád Roger Federer.

Sotva Švýcar získal v neděli ve Wimbledonu svůj šestý titul a rekordní patnáctý grandslamový, Woods mu poslal textovou zprávu. Stihl to z driving range ještě předtím, než šel hrát golf ve finálovém kole. „Skvělá práce. Teď je řada na mně,“ prozradil posléze Woods, co Federerovi napsal. A také to pak splnil.

Podobná situace se odehrála v červnu. Nejprve Federer vyhrál poprvé v kariéře na Roland Garros – a Woods poté triumfoval na turnaji Jacka Nicklause. „Jeho vítězství jsou ale mnohem cennější, protože jsou to grandslamy,“ pravil Woods, který nyní v počtu majorů jeden titul na Federera ztrácí.

Palmerův, Nicklausův i Woodsův turnaj se hrály vždy dva týdny před majory a na nich se Woods letos vítězství zatím nedočkal. Tak snad do třetice příští týden na British Open?

„Uvidíme. Každopádně mám letos tři výhry na kvalitních turnajích, i když ten náš je nejkvalitnější, že?,“ vtipkoval Woods po AT&T National. Také připomněl, že z turnajů legend ovládl v minulosti ještě Byron Nelson Championship, kde si také stihl potřást rukou se slavným hostitelem.

„Já chtěl být neuctivý hostitel. Chci, aby hráči na našem turnaji byli spokojeni, ale samozřejmě chci vyhrát,“ pravil Woods před startem v Congressional Country Clubu. K účasti na svém podniku PGA Tour přitom nikoho nepřemlouval.

„Nikdy jsem to nedělal. Připadalo by mi to podivné. Pokud si ale hráči najdou čas, jsou vítáni. Doufám, že ti, kdo sem v uplynulých třech ročnících zavítali, byli spokojeni,“ dodal Tiger Woods.

Asi byli, až na jeho poslední vítězství

Zrušit


Časová osa: Golf