Rubriky:

Golf

Známe obsazení na Čeladnou!

17. července 2009 11:07

Tajemné hry kolem obsazení turnaje European Tour v Čeladné jsou u konce. Golf Digest C&S má k dispozici seznam přihlášených hráčů na Moravia Silesia Open a jako první jej zveřejňuje. Kdo se přihlásil na soutěž o 2 milióny eur, startující 30. července?

 

Mike Blake

Očekávání velkých hvězd, které sliboval původní promotér turnaje (jednu chvíli se dokonce hovořilo o deseti hráčích z první světové dvacítky), byla značně nadnesená. Jména jako García, Els, Stenson, Montgomerie, Harrington, Kaymer, McIlroy či Westwood mezi přihlášenými nenajdeme.

Do Čeladné podle seznamu European Tour přijedou jen dva hráči z první světové padesátky. Nejvýše postaveným hráčem ze světového i evropského žebříčku je Dán Sören Kjeldsen, aktuálně na 31. místě oficiálního světového pořadí a na 10. příčce evropské klasifikace sezony Race To Dubai. Z první evropské dvacítky se přihlásili ještě Thomas Levet a Nick Dougherty, oba stejně jako Kjeldsen letošní turnajoví vítězové.

Do prioritní kategorie hráčů, kteří v minulých letech vyhráli velké evropské turnaje, patří kromě Kjeldsena také Miguel Ángel Jiménez (42. místo na světovém žebříčku), David Howell, Scott Drummond a Kenneth Ferrie.

Čejka má sponzorskou pozvánku

Dalšími letošními šampióny European Tour mezi přihlášenými jsou Christian Cévaër, Daniel Vancsik, Jeppe Huldahl, Shane Lowry, Tano Goya, Christian Nilsson či Michael Hoey.

Mezi sponzorské pozvánky pořadatele patří Alex Čejka, David Carter, Pablo Novo Hojas, Jiří Janda a dodatečně také Henrik Engdahl a Robert Schovánek.

„Uzávěrka přihlášek byla ve čtvrtek. Dále se bude měnit pouze cut pro start hráčů v kategorii 11, kde je zatím posledním v soutěži Marco Ruiz,“ uvedla European Tour pro Golf Digest C&S.

Kompletní listinu přihlášených najdete zde.

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf