Spilková a český tým nejlepší!

Klára Spilková je nejlepší hráčkou do 16 let v Evropě a její fantastická hra pomohla týmu k vítězství v Poháru národů. Český golf sbírá oprávněné gratulace soupeřů

Čtrnáctiletá amatérka Klára Spilková (-14, 68–65–69 – na snímku) předváděla ve francouzském Golf National neuvěřitelně konzistentní golf. V dnešním 3. kole sice hráčka Golf Clubu Erpet Praha zahrála dvě jediiné bogey v turnaji, ale díky pěti birdies se potřetí dostala hluboko po par hřiště 72.

Druhá Kamila Hedberg ze Španělska na svěřenkyni trenéra Pavla Niče seniora ztratila 14 úderů! Bude zajímavé sledovat, jak si Spilková povede v Junior Solheim Cupu v USA v polovině srpna. Soupeřkou jí může být i Jessica Korda.

Karolína Vlčková obsadila skvělé 6. místo, Daniel Suchan (+17, 74–76–83) v chlapecké kategorii skončil na 27. místě, Aleš Procházka (+27, 87–77–79) dohrál na 37. pozici. Vyhrál Krietemeijer z Nizozemska (-3).

Tým České republiky skončil v Poháru národů na první příčce, čtyři údery před druhým Nizozemskem a pět ran před třetím Španělskem.