Rubriky:

Golf

Topmodelka Němcová představila nejdražší golfový míček na světě

30. července 2009 08:47 - PRAHA

Prezentace nejdražšího golfového míčku na světě, který je osázen 409 brilianty v hodnotě 20 miliónů korun, předcházela čtvrtečnímu začátku turnaje Moravia Silesia Open v Čeladné. Unikátní diamantový míček z bílého osmnáctikarátového zlata vytvořený speciálně pro akci v Beskydech předvedla z regionu pocházející topmodelka Petra Němcová.

 

Drahoslav Ramík , ČTK

„Nádherný skvost, dosud jsem tak unikátní šperk neprezentovala,“ svěřila se při pohledu na míček, který pořadatelé PGA European Tour chtějí nechat putovat po všech svých akcích. Turnaj v Čeladné s dotací dvou miliónů eur, přičemž vítězi připadne prémie 333 tisíc (tj. přes 8 miliónů korun), rozehraje ve čtvrtek ráno 156 hráčů, včetně vybrané české patnáctky.

Podnik evropského golfového okruhu se k nám vrací po dvanácti letech a s ním i hráč elitní světové padesátky. Tehdy na Karlštejně to byl nakonec vítězný Němec Langer, v Čeladné jím je aktuálně 39. hráč žebříčku Španěl Jiménez, který hřiště v Beskydech i navrhoval. Hlavním tahákem pro domácí fanoušky bude český rodák s německým pasem Čejka, přičemž trumfem může být 21letý Angličan Wood, který zazářil třetím místem na nedávném British Open.

Do kategorie hráčů, kteří v minulých letech vyhráli velké evropské turnaje, patří Angličané Howell, Ferrie či Skot Drummond a spolufavority lze hledat i mezi dalšími úspěšnými účastníky European Tour jako jsou Francouzi Levet a Cévaër, Argentinci Vancsik a Goya, Dán Huldahl či Ir Lawrie.

Čeští hráči se budou snažit projít po druhém pátečním kole tzv. cutem pro nejlepších 65 golfistů, kteří budou hrát o víkendu o celkové prvenství. Par osmnáctijamkového hřiště, které je specifické členitým terénem i kaskádovitými greeny, činí 72 ran, ale elita bude hrát hluboko pod něj. Přímý přenos z Čeladné nabízí každý den od 15.00 h TV Nova Sport.

Martin Kézr, Právo

Zrušit