Woods letos počtvrté vítězně

Vítězství číslo 69 na PGA Tour dosáhl Tiger Woods. Světová jednička vyhrála Buick Open o tři rány a má čtvrtý titul sezóny. Chybí jen ten major.

Americký golfista Tiger Woods s trofejí pro vítěze Buick Open

Stalo se letos tradicí, že vždy dva týdny před majorem vyhrává Woods na PGA Tour. Tigerovi se to podařilo i napočtvrté, protože deset dní po jeho vítězství na Buick Open v Michiganu startuje poslední major sezóny, PGA Championship. A Woods navzdory všem úspěchům zůstává letos bez velkého titulu. Při svém posledním startu, na British Open, dokonce neprošel cutem.

Ve Warwick Hills Golf and Country Clubu to ovšem byl zase starý známý. Woods zde vyhrál už potřetí v kariéře, tentokrát celkovým výsledkem 20 pod par (71–63–65–69). Finále zvládl bez bogey a po paru na poslední jamce hodil míč ve vítězném gestu mezi diváky.

Druzí o tři rány zpět skončili Australané Greg Chalmers a John Senden a také Američan Roland Thatcher, který ve finále zahrál 64. O další úder zpátky zůstal Korejec Y. E. Yang.

Woods na Buick Open  zářil především ve druhém kole, kde zaznamenal svůj vůbec nejlepší začátek za celou kariéru: birdie-birdie-eagle-birdie-birdie. Zatímco v prvním kole měl tři bogey a dělil se o 95. místo, ve druhém si zapsal jen jedno a vyhoupl se na dělenou pátou příčku. Po třetím kole s jedním bogey už vedl a první místo jako obvykle už udržel.

Buick Open se letos konalo kvůli známým problémům americké automobilky zřejmě naposledy.

Ještě před majorem čeká Woodse tento týden turnaj Bridgestone Invitational v rámci World Golf Championship. Tento turnaj v Ohiu vyhrál už šestkrát…