Slocum vítězí, Woods druhý, Čejka končí

Woods, Harrington, Els, Stricker. Tato čtveřice skončila na prvním turnaji play off PGA Tour o ránu druhá. Vítězný golf totiž hrálo nečekané jméno: Heath Slocum.

Americký golfista Heath Slocum s trofejí pro vítěze Barclays

Nakonec se na Barclays smál předposlední hráč, který postoupil do play off. Američan Heath Slocum proměnil na závěrečné jamce hřiště Liberty National sedmimetrový pat na par, což znamenalo celkové skóre –9 a vítězství o ránu nad čtyřmi mnohem slavnějšími protivníky.

Slocum se dvě jamky před koncem dělil o vedení se Stevem Strickerem, který měl na krátké čtyřparové šestnátce birdie. Na sedmnáctce oba zahráli par a na osmnáctce rovněž oba odpálili do fairwayového bunkeru a na green se tak dostali až třetí ranou. Svůj třímetrový pat na par ale Stricker, vítěz Baclays 2007, neproměnil.

Pro 35letého Slocuma je to první titul na PGA Tour od roku 2005, celkově třetí, a hlavně skok na třetí místo FedEx Cupu za Woodse a Strickera.

Tiger Woods po finále uvedl, že hodlá hrát i všechny tři zbývající turnaje play off (přenosy na ČT 4 Sport). Kromě jiného mohlo prvního hráče světového žebříčku mrzet, že v sobotu zahrál ránu do vody a že v neděli na poslední jamce neproměnil dvoumetrový pat, jímž byl šel na –9 a tedy do play off se Slocumem.

Nucené měsíční volno na amerických turnajích ale bude mít Alex Čejka, který se v New Jersey dělil až o 73. místo a ve FedEx Cupu klesl na 116. příčku. Do druhého turnaje play off, hraného od pátku v Bostonu, pos­tupuje jen nejlepších sto. Čejka má hrát za týden na European Tour v Německu, než se vrátí na podzimní část PGA Tour.

Vítěznou příležitost na Barclays nezvládli lídři po 3. kole, Paul Goydos a Steve Marino. První zahrál v neděli 75 a druhý dokonce 77 ran, takže obsadili dělené deváté, resp. patnácté místo.

Kuriozitou byla sobotní penalizace Jima Furyka, který obdržel dvakrát dvě trestné rány za 15 holí v bagu – dvě rány byly vždy za každou jamku, kterou Furyk s nadbytečným počtem holí hrál. Pochybení si s caddiem Fluffem Cowanem všimli před chipem na dvojce. Nakonec se nešťastník s výsledkem 3 pod par dělil o 15. místo.

Golfový turnaj Barclays Classic v Jersey City - první díl finálové série FedEx Cupu (par 71, dotace 7,5 miliónu dolarů):
1. Slocum (USA) 275 (66+72+70+67), 2. Els (JAR) 276 (72+68+70+66), Harrington (Ir.) 276 (67+75+67+67), Woods 276 (70+72+67+67), Stricker (USA) 276 (69+70+68+69), 6. Watney (všichni USA) 277 (68+73+69+67), Jacobson (Švéd.) 277 (66+72+68+71), ...73. Čejka (Něm.) 293 (71+72+77+73).