České golfisty v Berouně porazil skvělým závěrem Angličan Carter

BEROUN

Angličan David Carter vyhrál dvoukolový golfový turnaj české PGA tour v Berouně. Při svém prvním startu v domácím seriálu se ostrovní hráč zaskvěl vynikajícím závěrem, ve kterém v pondělí na posledních čtyřech jamkách zlikvidoval manko tří úderů na Petra Niče. Druhé místo stačilo Ničovi k posunu do čela průběžného pořadí české tour.

Zahraniční hvězda turnaje Carter vyhrál v roce 1998 Irish Open v rámci evropské tour a s legendárním Nickem Faldem triumfoval i ve Světovém poháru dvojic. Své umění rozehrál v Berouně naplno především v koncovce turnaje - nejprve na patnáctce zahrál eagle, tedy dvě rány pod par jamky, a na následující srovnal s Ničem krok. Na závěrečné jamce pak předvedl birdie, zatímco Nič si připsal bogey.

Carter získal za vítězství šestinu z celkové dotace 600 000 korun. Nič, který prohrál o dvě rány a sám o jednu porazil Jakuba Stanislava, vystřídal ve vedení Czech PGA Tour Lukáše Lizánka.