Český golf má mistra světa

Český golf slaví úspěch ve světě. Martin Rudecký ovládl World Golfers Championship, dvojice Pavel Korda a Tomáš Polišenský zvítězila ve finále Jack Nicklaus International Invitational.

Mistrem světa amatérů pro rok 2009 se stal Martin Rudecký z Valašského golfového klubu. Ve španělské Marbelle zvítězil v nejsilnější kategorii handicap 0-5, když předvedl výkon 71-72-71-70 a o sedm úderů porazil druhého v pořadí.

Ve svých kategoriích Jakub Hašek obsadil 18. místo, Kamil Líbal skončil na 20. příčce, Roman Hudec dohrál na 13. pozici, Jiří Pouska obsadil 21. místo. Soutěž týmů na 15. ročníku World Golfers Championship vyhrála Indonésie, Češi skončili na 13. místě, Slováci byli o dvě pozice horší.

Češi zopakovali titul z prestižního turnaje Jack Nicklaus International Invitational. Pavel Korda ze Šilheřovic a hráč Líšnice Tomáš Polišenský zahráli na Floridě 66 a o tři údery porazili týmy Spojených států a Jihoafrické republiky. Loni zde zvítězili Pavel Vilimovský a Robert Bouška.