Golfista Herman vyhrál po víkendovém finiši turnaj v Greensboro

Americký golfista Jim Herman vyhrál po skvělém výkonu v závěrečných dvou kolech turnaj Wyndham Championship v Greensboro a na okruhu PGA si připsal třetí titul. V sobotu hřiště obešel s bilancí -9 a blýskl se nejlepším výkonem turnaje, ve finále pak navázal sedmi údery pod par a dotáhl manko čtyř úderů. Druhého Billyho Horschela porazil o jednu ránu.

Americký golfista Jim Herman vyhrál turnaj v Greensboro.

"Člověk nečeká, že bude hrát 61 nebo 63 ran pravidelně, ale když potřebujete, nezbývá než pořádně zabrat," prohlásil dvaačtyřicetiletý Herman, jenž hrává golf s prezidentem Donaldem Trumpem. "Tohle byl nejlepší golf, jaký jsem v životě hrál," dodal.

Horschela o úspěch připravilo bogey na 16. a neúspěšný pat na birdie na 17. jamce. Na poslední jamce si ještě mohl vynutit rozstřel, i tentokrát ale pat na birdie těsně minul. Po třetím kole vedoucí Korejec Kim Si-u zahrál závěrečný den v paru a klesl na dělenou třetí příčku.

Golfový turnaj Wyndham Championship série PGA Tour v Greensboro (par 70, dotace 6,4 milionu dolarů):