Rubriky:

Golf

Golfista Woods pil podle své manželky před nehodou alkohol

8. prosince 2009 11:28 - WINDERMERE

Slavný golfista Tiger Woods pil podle své manželky před záhadnou listopadovou noční autonehodou alkohol. Vyplývá to z policejní zprávy, která byla zveřejněna v pondělí. Policista Joshua Evans ve zprávě uvádí, že požadoval po nehodě předvolat Woodse k výslechu kvůli podezření z řízení pod vlivem alkoholu. Státní zástupce však jeho návrhu nevyhověl.

 

Shaun Best, Reuters

Woodse se snažili policisté třikrát vyslechnout, golfista však odmítl. "Svědkyně uvedla, že řidič během dne konzumoval alkohol. Zároveň řekla, že měl předepsané léky Ambien a Vicatin," uvedl Evans ve zprávě, aniž svědkyni jmenoval. Dodal však, že to byla tatáž osoba, která po nehodě vytáhla Woodse z vozu. Z toho vyplývá, že šlo o golfistovu manželku Elin Nordegrenovou. Ambien je lék předepisovaný na nespavost, Vicodin zase tlumí bolest.

Nejlepší světový golfista Woods havaroval před půl třetí ráno 27. listopadu před svým domem. Vozem Cadillac Escalade trefil hydrant a strom a z auta ho podle svých slov dostala manželka tak, že golfovou holí rozbila zadní okno. Třiatřicetiletý Američan skončil s poraněním úst v nemocnici a později mu policie za nebezpečnou jízdu udělila pokutu 164 dolarů (2800 korun).

Z jiné zveřejněné policejní zprávy vyplývá, že na místě nehody byl i golfový vozík a dvě hole. V době příjezdu prvního policisty motor Woodsova auta stále běžel. Vítěz čtrnácti turnajů kategorie major ležel na zemi přikrytý dekou a hlavu měl na polštáři. Po příchodu policisty se pokusil vstát, ale strážce zákona mu řekl, aby raději ležel. Woods, nad nímž klečela manželka Elin, krvácel z rozbitých rtů, ale dýchal normálně.

Podivné a nevysvětlené okolnosti Woodsovy nehody dávají média do souvislosti s golfistovým soukromým životem. Na povrch vyplynuly informace o jeho mimomanželských aférách s několika ženami, jejich počet se blíží deseti. Woods minulý týden zveřejnil prohlášení, v němž bez dalších podrobností přiznal, že zklamal svou rodinu. Některé americké weby v úterý uvádějí, že jeho manželka Elin odešla z rodinného sídla na Floridě a odstěhovala se do sousedství k přátelům.

Další pomoc lékařů musela využít Woodsova rodina v úterý ráno, kdy byla do nemocnice převezena matka jeho manželky Barbro Holmbergová. Její stav je podle lékařů stabilizovaný, další informace však nesdělili vzhledem k ochraně soukromí. Holmbergová žije ve Švédsku, do USA přijela na návštěvu před několika dny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf