Rubriky:

Golf

Bývalý lékař golfisty Woodse byl zatčen kvůli dopingu

15. prosince 2009 09:18 - NEW YORK

Bývalý lékař slavného golfisty Tigera Woodse a plavkyně Dary Torresové byl zatčen. Podle agentury AP měl Anthony Galea údajně sportovcům, s kterými spolupracoval, pomáhat s dopingem.

Galea byl zatčen v říjnu v Torontu. V jeho zavazadlech byl nalezen lidský růstový hormon a derivát telecí krve Actovegin, jenž se užívá k urychlení léčby, ale také k maskování dopingu. V lékařově počítači byly poté objeveny informace o několika profesionálních sportovcích a případem se začala zabývat FBI.

Lékař pomáhal Woodsovi s léčbou po loňské operaci kolena. Zástupci prvního golfisty světa, který kvůli nedávné milostné aféře ohlásil dočasnou pauzu, jakékoli spojení s dopingem odmítli.

Také dvanáctinásobné olympijské medailistce Torresové léčil Galea koleno. "Jen mi z něj ale vytáhl vodu. To bylo všechno. Jinak se o mě staral jeho chiropraktik," uvedla plavkyně.

Galea, který v Kanadě čelí obvinění z pašování a prodeje drog, vedle toho spolupracoval také s několika hráči zámořské ligy NFL v americkém fotbalu.

ČTK

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf