Rubriky:

Golf

Korda pozvána na major

22. ledna 2010 10:10

Golf, který předvádí Jessica Korda, se dočkal dalšího významného ocenění. Šestnáctiletá amatérka je mezi pozvanými na letošní první major profesionálek.

Kraft Nabisco Championship, který se hraje 1. - 4. dubna v kalifornském Rancho Mirage, rozšířil letošní pozvánky na sedm špičkových amerických amatérek, o jednu víc, než je obvyklé.

"Měli jsme letos víc kvalitních jmen na výběr," vysvětlil Terry Wilcox, bývalý turnajový ředitel a nyní konzultant, pro Golfweek.

Mezi pozvanými jsou Jessica Korda, Jennifer Song, Alexis Thompson, Cydney Clanton, Jennifer Johnson, Kimberly Kim a Candace Schepperle.

Pro Kordu, která v minulých dvou letech dvakrát prošla cutem na US Women´s Open a jednou z toho skončila v top 20, půjde o debut na Kraft Nabisco a celkově třetí zkušenost na majoru.

Kraft Nabisco, hraný v Mission Hills Country Clubu, má jednu zvláštnost. Ačkoli golfu v posledních letech dominují Korejky, jedinou korejskou vítězkou tohoto majoru je Grace Park z roku 2004.

Posledních pět ročníků vyhrály Brittany Lincicome (2009, USA), Lorena Ochoa (2008, Mexiko), Morgan Pressel (2007, USA), Karrie Webb (2006, Austrálie) a Annika Sörenstam (2005, Švédsko).


Časová osa: Golf