Rubriky:

Golf

Jamkovka: souboje států, stylů i věků

16. února 2010 16:01

Světová jamkovka, která začíná ve středu v rámci World Golf Championship v Arizoně, přichystala už na první kolo zajímavé souboje - ať už USA versus Evropa, mladíci proti veteránům nebo ranaři versus přesní hráči. Posuďte sami.

USA versus Evropa

Může to být předkrm pro říjnový Ryder Cup. Hned 10 z 32 duelů prvního kola znamená duel USA versus Evropa. Jsou to zápasy Stricker - McGowan, Leonard - Poulter, Ch. Campbell - Kaymer, Toms - García, Glover - A. Hansen, Na - McIlroy, Crane - Stenson, O´Hair - Dyson, Cink - E. Molinari a Z. Johnson - F. Molinari. Zatímco u americké strany by byla jména Na a Toms v Ryder Cupu překvapením, za tým Evropy může na podzim ve Walesu hrát skutečně každý z jmenovaných. Kapitán Colin Montgomerie bude jistě u televize netrpělivý, také proto, že Rory McIlroy má problémy se zády.

Evropa versus Evropa

Tři střetnutí na úvod jsou ryze evropská: Westwood - Wood (vzhledem k podobným jménům též lahůdka pro tvořivost médií), Donald - McDowell a O. Wilson - Jiménez. "Zajímají mě nejen výsledky, ale také způsob, jak byly dosaženy, jak kdo bojoval a třeba doháněl nepříznivou ztrátu na poslednícj jamakách," vzkázal hráčům Colin Montgomerie.

USA versus USA

Také Američané se vzájemně "vybijí" ve třech duelech. Kim - Kuchar, Furyk - Verplank a Perry - Gay.

Souboje generací

Čtyřicetiletý Angel Cabrera versus o deset let mladší Adam Scott nebo Ernie Els (40) kontra Ryan Moore (27), to jsou zajímavé duely věkových rozdílů. Nejmladší hráč jamkovky, 18letý Japonec Ryo Ishikawa, vyzve 25letého Australana Michaela Sima - oba jsou nováčky turnaje. Letošní padesátník Kenny Perry, nejstarší hráč turnaje, má za soupeře o jedenáct let mladšího krajana Briana Gaye, což není tak hrozné, protože loni se Perry v Presidents Cupu několikrát potkal s Ishikawou.

Souboje stylů

Duel typických mladých bomberů slibuje střetnutí Camilo Villegas - Dustin Johnson, kde má Johnson vzhledem k posledním výsledkům znatelnou psychickou výhodu. Naopak, utkání veteránské preciznosti, to je Jim Furyk versus Scott Verplank. A největší kontrast? Jistě Alvaro Quiros coby nejdelší hráč European Tour proti Miku Weirovi, jednomu z nejkratších účastníků PGA Tour.

Titul obhajuje Geoff Ogilvy, který loni ve finále porazil Paula Caseyho.

Kompletní los jamkovky najdete zde

Zrušit


Časová osa: Golf