Rubriky:

Golf

Ženský major s Kordou

31. března 2010 13:05

První major sezony bude pro domácího fanouška dvojnásob zajímavý. Ženský Kraft Nabisco Championship svou účastí obohatí dvě ženy s českou krví - Jessica Korda a Sandra Gal.  

Golf nejvyšší kvality si nyní již Američanka Jessica Korda dvakrát úspěšně vyzkoušela na US Open, nyní je jednou ze sedmi pozvaných amatérek v poli Kraft Nabischampiobship. Na startu je i Němka s českými kořeny Sandra Gal.
Korda zítra začíná po boku krajanky Paige Mackenzie v 7.46 místního času, Gal čeká první drajv v pravé poledne společně s Ji Young Oh z Koreje.

Na turnaji neschází nikdo ze světové špičky. Hrát bude jednička Lorena Ochoa, dvojka Jiyai Shin a další hvězdy ženského golfu Ai Miyazato, Cristie Kerr nebo Michelle Wie.
První vrchol LPGA Tour v letošním roce se hraje na hřišti Mission Hills Country Clubu v Kalifornii (par 72, délka 6128 metrů). Turnaj se hraje od roku 1972, od roku 1983 má titul major.

Titul obhajuje Američanka Brittany Lincicome, která loni zahrála -9. V turnaji se hraje o dva miliony dolarů a vysílá ho ESPN2, finále CBS. Kdo se v neděli vykoupe v jezírku u posledního greenu?

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf