Golfová jednička Ochoaová se rozloučila s kariérou šestým místem

MEXIKO

Světová jednička Lorena Ochoaová se rozloučila s golfovou kariérou šestým místem na svém posledním turnaji Tres Marias Championship doma v Mexiku. Osmadvacetiletá hráčka, jež dominovala světovému golfu v posledních třech letech, minulý měsíc oznámila, že ztratila motivaci a chce se věnovat rodině a charitativním projektům.

Lorena Ochoaová se loučí s fanoušky.

"Byl to nezapomenutelný týden. Je krásné, že jsem mohla dát sbohem ve své vlasti. Chci všem poděkovat za podporu," uvedla Ochoaová, jež zahrála 12 pod par a skončila sedm ran za japonskou vítězkou Ai Mijazatovou. "Moc jsem si to užila, hrála jsem celým svým srdcem," dodala.

Ochoaová ukončila kariéru na vrcholu v roli světové jedničky, kterou převzala v dubnu 2007 od Švédky Anniky Sörenstamové. Během kariéry vyhrála 27 turnajů LPGA včetně dvou podniků kategorie major.