Rubriky:

Golf

Chceme chránit investory před diletanty, říká šéf komory golfových stavitelů

23. června 2010 17:31 - PRAHA

Golfový boom v Česku pokračuje, přibývají noví hráči i nová hřiště. Zatímco o nárůst členské základny se stará golfová federace svou kampaní Hraj golf, změň život, přírůstky v podobě kvalitních hřišť chce zajišťovat nově vzniklá Česká komora stavitelů a designérů golfových hřišť. Ta byla ustavena na sklonku května a chce mimo jiné také chránit investory před diletanty a amatéry.

 

EXPLORELACROSSE

Dynamický rozvoj českého golfu s sebou nese potřebu zdokonalovat kvalitu tuzemských hřišť. Od května již funguje komora, která by měla zastřešovat kvalitní české designéry a stavitele. V jejím čele navíc stojí jedna z výrazných osobností českého golfu Jiří Velden, autor řady hřišť od Hodkoviček přes Čertovo Břemeno až třeba po nově vznikající Slapy.

Pomohou rozvoji jednodušších hřišť

„Uvědomujeme si, že jsme na začátku. Každopádně chceme být garanty odbornosti v našem oboru, to je pro nás prvořadé. Zároveň nabízíme ochrannou ruku investorům před diletanty a amatéry a spoluprací stavitelů, inženýrů a architektů hřišť zajišťovat kvalitní výstavbu a konečnou podobu golfových hřišť,“ řekl Velden.

Podle něj hodlá komora požádat o vstup do golfové federace ČGF a úzce spolupracovat i s greenkeepery a golfovými profesionály.

„V návaznosti na kampaň Hraj golf, změň život chceme také přispět k rozšíření nabídky nových nízkonákladových, jednodušších hřišť po celé republice,“ doplnil šéf komory. Právě levnější veřejná hřiště jsou často zmiňována v seznamu toho, co českému golfu chybí.

kvk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Golf