Rubriky:

Golf

Přibylo nové hřiště. Golf si zahrajete i na Slapech

7. července 2010 09:16 - PRAHA

Na golfové mapě České republiky přibylo další hřiště. V malebné krajině nad Slapskou přehradou vyrostla devítka, kterou projektoval renomovaný golfový architekt Jiří Velden. Dalších devět jamek přibude na Slapech příští rok. První devítka má par 72 a délku okolo pěti kilometrů. Hrát se na ní začne od 9. července.

 

archiv Golf Park Slapy sv. Jan

Nově otevřená devítka Rabyňská hora je částí budoucího 18jamkového hřiště, které postupně vzniká na zhruba 55 hektarech v okolí obce Slapy, mezi chatovými oblastmi Lahoz a Ždáň a vesnicí Přestavlky. Zajímavě modelované hřiště v krásném prostředí nabídne kvalitní golf jako začátečníkům, tak výkonnostním hráčům.

Golfové hřiště na SlapechGolfové hřiště na Slapech.foto: archiv Golf Park Slapy sv. Jan

“První devítka je méně kopcovitá, s panoramatickými výhledy na přehradu a okolní krajinu. Hraje se přes údolí, vodu i remízky, některé jamky se hrají z kopce či do kopce, devítka tak trochu potrápí, ale udělá i radost. Zkrátka poskytne správný golfový zážitek,” řekl ředitel slapského hřiště a zároveň Head Pro Radek Wagner.

Jedna z jamek nového golfového hřiště.Jedna z jamek nového golfového hřiště.foto: archiv Golf Park Slapy sv. Jan

“Chystaná druhá devítka Tři kříže bude o něco náročnější, delší a kopcovitější. Velkou výzvou budou jamky hrané z kopce přes biokoridor. Odměnou jim bude nahlédnutí do dančí obory, kolem které se bude klikatit část jamek,” dopnil Wagner s tím, že otevřena bude na jaře příštího roku.

kvk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Golf