Rubriky:

Golf

Za marihuanu tři měsíce stop

25. srpna 2010 11:03

Kouření marihuany na hotelovém pokoji před turnajem PGA Tour v Silvisu mělo pro Matta Everyho dohru. Americký nováček tour dostal stop na tři měsíce.

 

archiv Golf Park Slapy sv. Jan

Every si kvůli distanci bude moci letos zahrát už jen poslední turnaj sezony, Disney Classic v Orlandu. Vzhledem k tomu, že dosud v sezoně vydělal 438 517 dolarů, bude muset turnaj vyhrát nebo skončit přinejhorším druhý, aby obhájil kartu na příští rok a nemusel do Q-school.

Hráč se oddával kouření marihuany v úterý před John Deere Classic se svým caddiem a také s Mikem Hicksem, bývalým caddiem zesnulého Payna Stewarta. Přivolaná policie Everyho zatkla a pak tři hodiny zadržovala.

Informace o trestu za "neprofesionální chování" pronikla na veřejnost navzdory tomu, že PGA Tour nikdy nezveřejňuje jakékoli detaily o disciplinárním řízení včetně výše penalizací. Marihuana je navíc na seznamu zakázaných látek, jejichž přítomnost v těle hráčů zkoumají od loňska na PGA Tour antidopingové testy.

Šestadvacetiletý Every na John Deere Classic skončil na děleném 56. místě. Nejlépe byl letos osmý v únoru ve Phoenixu. Loni postoupil na PGA Tour díky celkovému desátému místu na Nationwide Tour.

Zrušit


Časová osa: Golf