Rubriky:

Golf

Víc než jen kvalitní hřiště

1. září 2010 15:18

Člen české PGA a častý účastník turnajů Pilsner Urquell Czech PGA Tour Roman Svoboda šéfuje mladoboleslavskému resortu. Hřiště a celé zázemí areálu se velmi pečlivě připravuje na nadcházející ČSOB Rendez Vous Golf Classic, které bude v Mladé Boleslavi premiérovým profesionálním turnajem ve městě automobilů. Asi nikdo jiný nezná hřiště Sand Martin´s Hole lépe než Roman Svoboda.

 

archiv Golf Park Slapy sv. Jan

Mladá Boleslav se rozhodla poprvé vstoupit do kalendáře turnajů Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Co Vás k tomu vedlo?
Pořádat jeden z turnajů Pilsner Urquell Czech PGA Tour je určitá prestiž, jak pro hřiště, tak pro promotéra. Každoročně pořádáme poměrně velký počet turnajů, včetně prestižních a to jak sportovní (Czech Golf Amateur Tour, Mistrovství ČR družstev 2009), tak samozřejmě komerční. Jelikož jsem jeden z členů PGAC a profesionálních turnajů se zúčastním, myšlenka uspořádat turnaj na našem hřišti v Mladé Boleslavi mi nedala pomalu spát. Jen jsem si nebyl jistý, jestli jsme již na tento turnaj připraveni, tedy kdy ho uspořádat a s kým. Myslím si, že lepší partnery, pořadatele a promotéra jsem si nemohl ani představit, a jestli jsme na turnaj již připraveni, zhodnotíme až po jeho uskutečnění. A abych řekl pravdu, nejlepší bude, když to zhodnotí sami hráči, hosté a PGAC. A proto bych každého rád pozval na tento turnaj, budeme velice rádi, když se přijdete podívat.

Vaše hřiště se vyznačuje několika zajímavostmi. Na co nejvíce chcete nalákat?
Věřím, že máme co nabídnout, ať už nejdelší jamku v ČR, jamku č. 15, která z mistrovských odpališť měří 652m a je určitě výzvou pro všechny hráče, každý se zde snaží prověřit své síly. Většina hráčů si myslí, že není schopná být na greenu v regulaci nebo alespoň v regulaci vůči jejich výkonnosti (handicap 36 tady má osobní par 7 a měl by být na greenu maximálně 5. ranou). Osobně si myslím, že je to o určité disciplíně a vlastním course managementu. Rozhodně jsou dny, kdy se na green pomalu nelze dostat v regulaci, když fouká a jamka je proti větru, ale za standardních podmínek to není nemyslitelné, ostatně přijďte si to vyzkoušet sami. K dalším zajímavostem rozhodně patří v ČR jediná osvětlená akademie s parem 27, která je v provozu i v nočních hodinách. Dále pak Titleist Fitting Center, testovací centrum holí, kde Vám rádi nakonfigurujeme ideální hole pro váš švih. Nejlepší bude, když si hráči přijdou naše hřiště, služby a jednotlivé zajímavosti vyzkoušet osobně, budeme se těšit.

Jakým způsobem na turnaj připravujete hřiště a kolik lidí se na jeho přípravě podílí?
Rád bych uvedl, že obecně, tedy i za každodenního provozu se snažíme apelovat na kvalitu hřiště a všech služeb. Proto si myslím, že by rozdíly mezi standardní přípravou hřiště a samotnou přípravou před turnajem neměly být až tak znát. Ale samozřejmě se na turnaj připravujeme dlouhodobě, už od doby, kdy jsme s myšlenkou pořádání turnaje začali koketovat. Tedy od zimy jsme plánovali různé úpravy, jako například nové heavy roughy (plochy s vyšší trávou), kdy jsme během zimních měsíců vytipovali místa na hřišti, které postupně necháváme zarůst, abychom hřiště o něco ztížili. Někde jsme měnili tvary samotných jamek - fairwayí a další úpravy. V současné době se o hřiště stará kompletní tým našeho head greenkeepra Josefa Fidlera a tímto bych rád všech klukům poděkoval za skvělou práci a věřím, že se turnaj vydaří a hráči budou nadšeni, to pro nás bude největší odměnou.

Nakolik se bude hřiště lišit od toho, které znají rekreační hráči?
Nemyslím si, že se bude nějak zásadně lišit a dle mého názoru by to ani nebylo dobře. Hráči k nám jezdí celou sezónu a nebylo by vůči nim fér, abychom pro tento turnaj připravili hřiště výrazně lepší. Přece i standardní hráč si přeje zkusit hřiště, na kterém se koná turnaj PGA v té kvalitě, ve které ho budou hrát profesionálové. Samozřejmě nejsme schopni zajistit konstantní rychlost greenů, která bude během turnaje (a doufám, že greeny opravdu "pojedou") během celé sezóny, to jistě každý chápe.

Jaký je rekord hřiště a kdo ho drží?
Pánský rekord hřiště z mistrovských odpališť je 67, padl 9. 6. 2010 na turnaj Golf Magazín Tour 2010 a držím ho já:-) Dámský rekord z mistrovských odpališť je taktéž 67 a zahrála ho Petra Kvídová 31. 7. 2010 na turnaji Czech Golf Amateur Tour 2010.

Zrušit


Časová osa: Golf