Rubriky:

Golf

Jiménez dobyl Alpy a má hattrick

5. září 2010 17:40

Neskutečné. Miguel Ángel Jiménez se stal prvním trojnásobným vítězem v jedné sezoně na European Tour od roku 2006. Španěl vyhrál na 22. pokus poprvé Omega European Masters ve švýcarském alpském středisku Crans Montana. Ale bylo to ještě drama.

 

Mike Blake

To byl golf! Ve 46 letech vyhrál Jiménez na European Tour svůj osmnáctý turnaj, z toho jedenáctý po čtyřicátých narozeninách. Letos triumfoval také na Dubai Desert Classic a Open de France, pokaždé v play off.

Jiménez, který se po pátečním rekordu hřiště za 61 ran dostal do vedení o tři rány a násko udržel i po sobotě, vedl po první finálové devítce díky čtyřem birdie dokonce o šest ran. Náskok se mu ale ztenčil na jednu ránu po dvou pětiparech na druhé devítce. Jiménez tam zahrál bogey a par, zatímco Edoardo Molinari birdie a eagle.

Vypadalo to, že Ital bude finišovat podobně jako před týdnem, kdy díky třem birdie na posledních třech jamkách vyhrál ve Skotsku o ránu, ale na třetí jamce od konce, tříparu, ho zbrzdil odpal do bunkeru a písek trefil znovu na sedmnáctce, kde se zmohl opět jen na par.

Zato Jiménez se ukázal, když na čtyřparové sedmnáctce z fairwayového bunkeru zahrál birdie, před poslední jamkou odskočil Molinarimu o tři rány a náskok udržel. Jeho skóre bylo -21 (67-61-68-67).

Naposledy vyhrál na European Tour třikrát v jedné sezoně Švéd Johan Edfors v roce 2006.

Radovat se může také Colin Montgomerie coby kapitán Evropy pro Ryder Cup. Na European Tour totiž vyhrál počtvrté za sebou člen jeho týmu, který v říjnu ve Walesu vyzve Američany. Předtím to byli Ross Fisher na Irish Open, Peter Hanson na Czech Open a Edoardo Molinari na Johnnie Walker Championship at Gleneagles. A to ještě Martin Kaymer vyhrál PGA Championship.

Výsledky Omega European Masters najdete zde

Zrušit


Časová osa: Golf