Rubriky:

Golf

Woods skončil, vítězí D. Johnson

13. září 2010 07:21

Sezona Tigera Woodse na PGA Tour skončila předčasně, první hráč světového žebříčku nepostoupil do závěrečného Tour Championship. Třetí turnaj play off vyhrál Dustin Johnson.

BMW Championship na Cog Hill u Chicaga patřil Dustinu Johnsonovi (-9; 68-70-68-69), který vyhrál svůj druhý titul sezony a čtvrtý kariéry o ránu před Paulem Caseym (-8, 69-69-69-69). Angličan vedl ve finále o tři rány po 12. jamce, ale srazila ho série tří bogey za sebou.

Šestadvacetiletý Johnson (foto) zaútočil birdie na předposlední jamce a výhru uhájil závěrečným parem. Letos vedl před finále US Open o tři rány a na PGA Championship o ránu před poslední jamkou, ale pokaždé o vítězství přišel. Díky Johnsonovi tak v play off i potřetí vyhrál Američan, zatímco sezona patřila spíše neamerickým hráčům.

Před závěrečným Tour Championship (od 23. září v Atlantě) vede FedEx Cup nadále Matt Kuchar, který se u Chicaga dělil o třetí místo na -7 stejně jako Kevin Na, K. J. Choi a Ryan Moore. Celkově druhý je Johnson, třetí Charley Hoffman a čtvrtý další Američan Steve Stricker. Vedle nich má ještě pátý Casey osud ve svých rukou: pokud někdo z nich vyhraje Tour Championship, vyhraje zároveň FedEx Cup.

Tiger Woods (-1; 73-72-68-70) zakončil nejhorší sezonu v kariéře děleným 15. místem, a to na turnaji, kde loni vyhrál o osm ran a s rekordem hřiště 62 z třetího kola. Po dvanácti startech sezony zůstal poprvé bez turnajového vítězství, jen s dvěmi top ten umístěními, na které ale už nedosáhl sedm startů v řadě. Ve FedEx Cupu skončil na 42. místě...

Přesto Woods pořád ještě zůstává světovou jedničkou, jeho rival Phil Mickelson (-4; 72-71-70-67) totiž skončil na BMW Championship osmý, což na převzetí prvního místa nestačilo. Další šance se naskytně na Tour Championship, kde Mickelson obhajuje titul.

Příštím Woodsovým turnajem bude říjnový Ryder Cup, v listopadu pak čeká World Golf Championships v Šanghaji a Australian Masters v Melbourne. Na Tour Championship pro třicet nejlepších hráčů sezony nebude Woods potřetí v kariéře, když v roce 2006 nehrál, ačkoli se kvalifikoval, a v roce 2008 byl zraněný.

FedEx Cup bude mít ve svém čtvrtém ročníku nového vítěze, protože jeho dvojnásobný šampion Woods ani Vijay Singh, držitel trofeje z roku 2008, na Tour Championship nepostoupili. Za výhru je deset milionů dolarů.

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf