Rubriky:

Golf

Ryder Cup zdržel déšť, poprvé v historii se bude hrát do pondělí

3. října 2010 11:55 - NEWPORT

Po "suché" sobotě dnes program golfového Ryder Cupu opět zdržel déšť. Kvůli promáčenému hřišti Celtic Manor ve Walesu začne dnešní program až ve 14:30 SELČ a poprvé v třiaosmdesátileté historii tak prestižní souboj mezi Evropou a USA skončí až v pondělí.

 

Alastair Grant, ČTK/AP

Američtí obhájci vítězství zatím vedou nad Evropou 6:4, ovšem ve všech šesti aktuálně rozehraných zápasech, které přerušil sobotní soumrak, mají navrch domácí. Dnes odpoledne by se mělo těchto šest čtyřher dokončit, zbývajících dvanáct dvouher pak přijde na řadu v pondělí.

Na základě dohody kapitánů je pondělí nejzazším možným termínem k ukončení turnaje. Pokud by nebylo všech 28 zápasů dohráno do pondělního západu slunce, což je ve 20:43 SELČ, počítaly by se výsledky všech dokončených utkání a ty zápasy, které by vítěze neznaly, by se počítaly nerozhodně bez ohledu na to, jaké by právě bylo průběžné skóre.

Program nabral skluz už v pátek, kdy se kvůli dešti nehrálo sedm hodin. Organizátoři poté ve snaze dohnat ztrátu upravili program, ale dnešní ranní déšť se opět postaral o další odklad. Na hřišti speciálně vybudovaném pro Ryder Cup se vytvořily potůčky stékající fairwayemi, které znemožňovaly regulérní hru.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf