Rubriky:

Golf

Před posledním dnem Ryder Cupu vede výběr Evropy o tři body

3. října 2010 19:58 - NEWPORT

Evropskému golfovému výběru se podařilo před závěrečnými dvouhrami otočit vývoj Ryder Cupu. Po čtyřhrách vede na hřišti Celtic Manor ve Walesu 9,5:6,5 a o konečném výsledku rozhodne dvanáct pondělních dvouher. Týmu USA jako obhájcům stačí k výhře i celková remíza.

Slavný týmový souboj měl původně skončit dnes, ale vinou počasí se bude dohrávat až v pondělí. V pátek se totiž kvůli dešti nehrálo sedm hodin a přerušení se turnaj nevyhnul ani dnes. Ryder Cup tak bude poprvé v třiaosmdesátileté historii zakončen až ve čtvrtý hrací den.

Evropa po sobotě vedla ve všech šesti rozehraných čtyřhrách, stoprocentní bilanci ale neudržela. Dva foursomy dovedla rychle k výhře a především drtivé vítězství Luka Donalda s Leem Westwoodem nad zkušenou dvojicí Tiger Woods - Steve Stricker bylo událostí dne. Angličané své soky opouštěli za oslavného řevu diváků už po 13. jamce a připravili tak světové jedničce Woodsovi nejtěžší prohru v Ryder Cupu.

"Souboj s Tigerem každého hráče motivuje dvojnásob. Musí předvést to nejlepší, co v něm je," vyprávěl Westwood a rychle spěchal mezi diváky, aby stačil hlasivkami podpořit své spoluhráče.

Kapitán evropského výběru Colin Montgomerie v minulosti platil ze velmi úspěšného hráče týmových klání, a tak dnes byl v sedmém nebi. "Byl to skvělý a neuvěřitelný den. Porazili jsme vysoko Woodse a navíc neprohráli ani jeden ze šesti soubojů," uvedl.

V americkém týmu se nedařilo ani Philu Mickelsonovi, který spolu s Rickiem Fowlerem nestačil na anglicko-německou dvojici Ian Poulter, Martin Kaymer. Druhý hráč světa si připsal 17. porážku v soutěži a o jednu prohru překonal nelichotivý rekord amerického výběru, který dosud držel Ray Floyd.

Tříbodová ztráta však není pro Američany nepřekonatelná. Ve dvouhrách bývají tradičně silnější a v roce 1999 na domácí půdě v Massachusetts dokonce v závěrečný den soutěže smazali čtyřbodové manko. K vítězství jim navíc stačí získat jen o tři body více než soupeř, neboť podle tradice za nerozhodného celkového výsledku zůstane trofej v držení předchozího vítěze a tím byl před dvěma lety celek USA.

Ryder Cup, golfový turnaj týmů Evropy a USA v Newportu (Británie):
Evropa - USA 9,5:6,5
3. kolo (2x foursome a 4x fourball):
Donald/Westwood - Stricker/Woods 1:0 (6/5), McDowell/McIlroy - Z. Johnson/Mahan 1:0 (3/1), Harrington/Fisher - Furyk/D. Johnson 1:0 (2/1), Hanson/Jiménez - Watson/Overton 1:0 (2/0), E. Molinari/F. Molinari - Cink/Kuchar 0,5:0,5, Poulter/Kaymer - Mickelson/Fowler 1:0 (2/0).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf