Hráč se udal - den po turnaji

Golf, to je poctivost na prvním místě. Měli byste tu kuráž zavolat den po turnaji a diskvalifikovat sami sebe? Přiznáním, že jste ve skórkartě podepsali nižší výsledek, než jaký jste ve skutečnosti uhráli? Australan Adam Blyth ano.

Hráč Asian Tour skončil v neděli na 50. místě při Iskandar Johor Open v Malajsii, kde jinak vyhrál Padraig Harrington.

S umístěním získal Adam Blyth také šek na 5 250 dolarů.

Druhý den na letišti si ale osmadvacetiletý Australan prohlížel přes web výsledky turnaje - a znejistěl.

U svého jména našel celkové skóre 2 pod par a ve finálovém kole výsledek 72, ačkoli věděl, že zahrál 73.

Blyth proto okamžitě volal do kanceláře Asian Tour, aby informoval o své chybě, a tím pádem se i sám diskvalifikoval.

"Je to jen moje chyba. Neváhal jsem ani minutu, abych to oznámil. Sice by to nikdo kromě mě nevěděl, ale to není můj styl. Nemohl bych s tím vědomím existovat," uvedl Adam Blyth.

To, že přišel o více než pět tisíc dolarů, Australan komentoval slovy: "Je to smůla, peníze jsem potřeboval pro Order of Merit."

Chyba se stala u druhé jamky, kde měl Blyth šest ran, ale podepsal výsledek pět. "Doufal jsem, že šlo o chybu počítače a že karta byla v pořádku, ale nebyla," dodal Blyth, momentálně 38. hráč pořadí Asian Tour's Order of Merit.