Rubriky:

Golf

Kim v Las Vegas jako zvíře

21. října 2010 10:36

Turnaj PGA Tour v Las Vegas, který ode dneška hostí hudebník Justin Timberlake, ještě ani nezačal, ale golf v nevadské poušti už má kontroverzi. Za podivných okolností odstoupila jedna z hvězd - Anthony Kim 

Pětadvacetiletý Kim toho letos moc nenahrál kvůli zranění šlach v palci levé ruky, ale před tříměsíční přestávkou stačil vyhrát turnaj v Houstonu.

Po návratu ke golfu se však zřejmě vrátil i ke svému prý již zapomenutému způsobu života.

Deník Las Vegas Review-Journal napsal, že Kim byl začátkem týdne hlavní postavou noci v kasinu Bellagio v Las Vegas, kde se prý choval jako neřízená střela a musel být dokonce personálem pacifikován.

Jakmile zpráva vešla ve známost, Kim se odhlásil z turnaje PGA Tour s omluvou na staré zranění, ačkoli jeho manažer předtím tvrdil, že je vše v pořádku.

Kim už neabsolvoval ani středeční pro-am turnaje, jehož oficiální název je Justin Timberlake Shriners Hospitals for Children Open.

Příběh doplňuje svědectví z noci na úterý, které přinesl DJ Exodus z hotelu Bellagio na Twitteru. "Anthony Kim je zvíře. 115 lahví a jako vrchol Dom (Perignon) za 25 tisíc (dolarů), kterou postříkal taneční parket," napsal doslova diskžokej.

Přesně před rokem Australan Robert Allenby při Presidents Cupu řekl, že Kima viděl, jak se ráno potácí do hotelu a přirovnal jej k nezkrotitelnému Johnu Dalymu. Kim se proti tomu ohradil, Allenby se později omluvil, ale zřejmě něco pravdy na tom bylo.

Tak nebo onak, největší škoda je to pro golf, který Kima v Las Vegas neuvidí. Stejně jako PGA European Tour v příštím roce, protože Kim neuspěl s žádostí o obnovení karty na rok 2011, jelikož letos neabsolvoval povinný počet dvanácti startů a neplatí pro něj zdravotní výjimka.

"Kdyby se od srpna, co zase začal hrát golf, snažil nějaké turnaje absolvovat, bylo by to jiné. On ale nikde nehrál a žádnou snahu neprojevil," vysvětlil odmítnutí výjimky pro Kima předseda hráčské komise Thomas Björn. 

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf