Češi na úvod neoslnili

Byl to na úvod podprůměrný golf. Český tým je po prvním kole mistrovství světa družstev v Argentině na 59. místě, když se počítaly výkony Ondřeje Liesera a Davida Procházky. zatím vede Francie.

Ondřej Lieser  a David Procházka (oba +5, 76) jsou na průběžném 139. místě individuálního hodnocení, Martin Příhoda (+8, 79) skončil kolo dokonce až na 176. příčce. Klasifikováno bylo 207 amatérů celého světa.

Lieser na hřišti Olivos Golf Club zahrál birdie, čtyři bogey a  jedno double bogey. Procházka předvedl dvě birdie, čtyři bogey a "sněhuláka" na pětiparu. Příhoda měl hodně divokou kartu, byl schopen předvést tři birdíky, ale také devět bogey a jedno double bogey.

Nejlepšími muži úvodního kola jsou Francouz Levy a Kanaďan Wong (oba -4). V soutěži družstev vede Francie (-7) před Kanadou (-5) a Kolumbií (-4). Česko je na 59. místě z celkového počtu 69 startujících družstev.