Poulter králem Hongkongu

Pokud to takhle půjde dál, může mít anglický golf brzy další světovou jedničku. Ian Poulter vyhrál v Hongkongu druhý turnaj sezony a třetí za posledních dvanáct měsíců.

Anglický golfista Ian Poulter

Přesně před rokem Singapur, v únoru jamkový World Golf Championships v Arizoně a nyní Hongkong. To je výčet turnajových triumfů Iana Poultera, který k profesionálům přestupoval s handicapem 4 a měl původně jen ambice prodávat v klubovém shopu.

V Hongkongu vyhrál Poulter s -22 (67-60-64-67), když ve druhém kole nastřílel neoficiální rekord hřiště - mohlo se stavět na krátce střižených plochách - a převzal vedení, které už nepustil.

Na poslední jamku finále šel s náskokem dvou ran a mohl si dovolit ránu do bunkeru u greenu a bogey. "Když jsem dal bogey na trojce, zkoncentroval jsem se na maximum," řekl Poulter, který zahrál do konce první devítky tři birdie a pak přidal eagle na pětiparové třináctce.

O druhé místo se s odstupem jedné rány na -21 dělil další Angličan Simon Dyson a s ním sedmnáctiletý Matteo Manassero. Ital zahrál ve finále skvělých 62 ran a doplnil letošní sbírku úspěchů, když v říjnu vyhrál na Castelló Masters a v září byl třetí na Omega European Masters.

Čtvrtý s -20 skončil Američan Anthony Kang, pátý byl o ránu zpět Graeme McDowell a šestý s odstupem dalšího úderu Rory McIlroy. Kolo dne, 61 ran, pomohlo Garethu Maybinovi k dělenému sedmému místu. A to Maybin k eaglu a devíti birdie přidal ještě dvě bogey!

Sezona European Tour vyvrcholí od čtvrtka finálovým turnajem v Dubaji pro šedesát nejlepších hráčů.

Přímé přenosy z Hongkong Open s českým komentářem vysílal Golf Channel.

Golfový turnaj evropské PGA Tour v Hongkongu (par 70, dotace 2,5 miliónu dolarů):
1. Poulter (Angl.) 258 (67+60+64+67), 2. Manassero (It.) 259 (67+63+67+62) a Dyson (Angl.) 259 (64+65+65+65), 4. Kang (USA) 260 (67+61+67+65), 5. McDowell 261 (65+65+63+68), 6. McIlroy (oba Sev. Ir.) 262 (63+66+66+67).