Dubaj pro Karlssona, rok pro Kaymera

Dubai World Championship vyhrál překvapivě Robert Karlsson v play off nad Ianem Poulterem. Jedničkou roku korunoval evropský golf Martina Kaymera.

Německý golfista Martin Kaymer

I přes výsledek 75 ve druhém kole závěrečného turnaje sezony PGA European Tour se šampionem v Dubaji stal Švéd Robert Karlsson (-14; 65-75-67-67).

Vítěz předloňské sezony European Tour porazil díky birdie na druhé jamce play off Iana Poultera (-14; 69-66-69-70).

Angličan dostal na druhé dodatečné jamce trestnou ránu za to, že na greenu upustil míč na markovátko, které se pohnulo. Místo na birdie tak hrál na par, ale putt beztak neproměnil, takže trest nakonec nerozhodoval.

V play off se dvakrát hrála pětiparová osmnáctka, na níž Karlsson předtím v regulaci předvedl birdie a totéž potřeboval Poulter, aby vyhrál na 72. jamce. Putt ale těsně minul jamku a Angličan odešel s parem. Ještě po dvanácté jamce vedl o dvě rány.

Na první jamce rozstřelu dali oba soupeři birdie.

Jedničkou sezony a vítězem finančního žebříčku Race to Dubai se stal 25letý Martin Kaymer. Němec skončil s celkovými -6 (67-72-73-70) na děleném 13. místě, stejně jako jeho vyzývatel a celkově druhý Graeme McDowell.

Výhra v Race to Dubai znamená sedmiletou kartu na European Tour. Kaymer je nejmladší jedničkou za posledních 21 let.