Rubriky:

Golf

Tři kříže na Slapech, vánoční dárek pro golfisty

29. listopadu 2010 12:59 - PRAHA

Na vzhledu druhé slapské devítky Tři kříže se průběžně pracuje už zhruba dva roky a teď - na začátku prosince 2010 už jsou k dispozici první fotky, jak bude vypadat. Hřiště je již vytvarováno, osazeno a zaseto, dokonce během letošního teplého podzimu vyrostla první tráva. Tři kříže se golfistům otevřou příští rok na jaře.

 

archiv Golf Park Slapy sv. Jan

Nejzajímavějšími jamkami Tří křížů bude bezesporu dvojice jamek číslo 10 a 18. Odpaliště 10 je hned vedle greenu 18 a obě jdou ve stejném směru jen proti sobě. Desítka se hraje z kopce dolů, první rána by měla mířit přes biokoridor, ze žlutých odpališť 180 metrů. Kdo nedohraje tak daleko, nemusí se bát, u biokoridoru, který je označen jako půda v opravě se zákazem vstupu bez trestné rány, je možný free drop. Osmnáctka se pro změnu hraje do kopce a končí na greenu vysekaném ve skále.

Další jamkou, na kterou budou hráči vzpomínat a bude je nutit vrátit se znovu a zkusit své umění, dobrou ránu a kumšt čtení greenu, je jamka číslo 14 - její green je nejmodelovanějším greenem celé osmnáctky, má šest teras, pro každou pin pozici jednu. Třináctka je pro změnu nejkratší jamka celého hřiště - cca 100 metrů ze žlutých odpališť. Také nejdelší jamka celého hřiště Golf park Slapy sv. Jan je na druhé devítce Tři kříže. Je to jamka číslo 12 a má ještě jednu zvláštnost - bunkr v jejím ohybu doglegu je vidět z vyhlídky protilehlého kopce až na druhém břehu Slapské přehrady (tzv. Rabyňská vyhlídka). Znormování a otevření druhé devítky je plánováno na duben 2011.

Pohled na fairway jamky č. 18 a green desítkyPohled na fairway jamky č. 18 a green desítkyfoto: archiv Golf Park Slapy sv. Jan

Kompaktní hřiště

Spolu s již otevřenou devítkou Rabyňská hora působí hřiště velmi kompaktně, obě devítky se doplňují a souzní, přechody mezi jamkami jsou krátké a příjemné. Například přesun z devátého greenu na desáté odpaliště je velmi krátký, zhruba 50 metrů. Celá plocha je zcela přirozeně zakomponovaná do původní krajiny. Na druhé devítce, která je typově blíže k linksu, se bude o něco více chodit z kpce a do kopce než v rámci devítky Rabyňská hora. Také nabídne jiné rozhledy po hřišti a výhledy na krajinu. V rámci Tří křížů čekají na hráče dva třípary, pět čtyřparů a dva pětipary, čas na průchod Tří křížů je přitom stejný jako u první devítky Rabyňská hora, tedy okolo dvou a půl hodiny, celou osmnáctku v délce okolo 5 400 metrů byste tedy měli zvládnout do 5 hodin.

Architektem Tří křížů je stejně jako v případě Rabyňské hory (první devítky na Slapech) Jiří Velden, jeden z nejznámějších českých golfových architektů, jehož šikovnost a cit pro přirozené zakomponování hřiště do krajiny, můžete obdivovat například na Čertově břemeni, ve Staré Boleslavi nebo v Hořehledech u Brd.

Kromě druhé devítky budou na Slapech na přelomu dubna a května 2011 otevírat také novou multifunkční budovu Pavilon Slunce, která bude sloužit nejen golfistům. Objekt je již ve druhé polovině výstavby a pomalu se začínají ladit interiéry, z nichž některé jedou na Slapy až z daleké Indie a Nepálu.

kvk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Golf