Rubriky:

Golf

Australskou PGA vyhrál senior Senior

13. prosince 2010 12:28

Velkou senzaci zažil australský golf. Vítězem tamějšího PGA Championship, nejstarším v historii, se stal 51letý Peter Senior. V play off porazil o 28 let mladšího Geoffa Ogilvyho.

 

archiv Golf Park Slapy sv. Jan

Peter Senior, který při loňském Casa Serena Open mezi seniory skončil druhý za vítězným Peterem Mitchellem, triumfoval na Australian PGA Championship v Hyatt Regency Coolum.

Po dohrávce čtvrtého kola, prodlouženého kvůli dešti do pondělí, se Senior a Ogilvy sešli na skóre 12 pod par. Ogilvy, vítěz US Open 2006, zahrál ve finále 66, zatímco Senior si zapsal 71 a s birdie na poslední jamce si vynutil play off.

Při opakování osmnácté jamky oba soupeři těsně minuli birdie putty. Na druhé dodatečné jamce zahrál Ogilvy trojputt na bogey a Senior díky paru získal svůj třetí titul z australského šampionátu PGA po letech 1989 a 2003 - naposledy vyhrál právě na Coolum.

Přesto Senior není nejstarším vítězem na australské tour. Byl jím 55letý Kel Nagle na New Zealand Open. Naglemu bude v úterý 90 let.

Peter Albert Charles Senior získal 20. titul kariéry na Australasian Tour a celkem 28. světový. Poprvé zvítězil na australské tour v roce 1979, kdy Geoffu Ogilvymu byly dva roky. Má i čtyři tituly z PGA European Tour a jeden čerstvý z European Senior Tour - její turnaj Handa Australian Senior Open vyhrál před pouhými třemi týdny!

Ránu od play off skončili ve finále Nick O'Hern (69), Andre Stolz (71) a další veterán Peter Fowler (71).

Zrušit


Časová osa: Golf