Rubriky:

Golf

Bahrajn čeká evropská premiéra

25. ledna 2011 14:22

Novou zastávkou na European Tour je tento týden Bahrajn. Turné po zemích Středního východu pokračuje druhým týdnem, kdy je na programu Volvo Golf Champions. Opět s elitou na startu a opět v přímých přenosech s českým komentářem na Golf Channel.

Premiérový turnaj Volvo Golf Champions se odehraje v Royal Golf Clubu v Bahrajnu, na hřišti s designem Colina Montgomerieho, který se druhého turnaje takzvaného Desert Swing rovněž účastní. "Monty" postavil hřiště spolu s Robinem Hisemanem, architektem European Golf Design podepsaným mj. pod osmnáctkou Casa Serena Golf na Roztěži.

Hráči na startu Volvo Golf Champions s dotací 1,7 miliónu eur mají dohromdy osm titulů z majorů, 329 vítězství na European Tour a 27 výher na PGA Tour.

Z první světové třicítky je tu sedm golfistů: Paul Casey, Ian Poulter, Francesco Molinari, Robert Karlsson, Edoardo Molinari, Miguel Ángel Jiménez a Padraig Harrington.

Právě v Perském zálivu, kde loni vyhrál Qatar Masters a Dubai World Championship, začíná letošní sezonu světová sedmnáctka Karlsson. První start roku absolvuje také Sergio García, jehož spoluhráčem bude v prvních dvou kolech italský teenager Matteo Manassero.

Vedle Montgomerieho, posledního kapitána týmu Evropy v Ryder Cupu, se objeví také jeho nástupce José Maria Olazábal.

Golf Channel vysílá přímé přenosy s českým komentářem ve čtvrtek a v pátek od 11 do 15 hodin a o víkendu od 10.30 do 14.30.

Zrušit